Tczëwôrtny szkólni kaszëbsczégò jãzëka,
z lëżnoscë dzysdniowégò swiãta chcemë Wama baro pòdzãkòwac za wszëtkò, co dotëchczôs Wa zrobilë dlô kaszëbsczi sprawë, a téż żëczëc wiele cekawëch ùdbów na pòdskacającą kaszëbską stegnã ze szkòłownikã, niegasnący energie, ùcechë z robòtë z dzecama a młodzëzną.