Poszukiwany mistrz kaszubskiego języka! – XXI Dyktando Kaszubskie

Konkurs znajomości kaszubszczyzny co roku cieszy się ogromną popularnością, przyciągając nawet do kilkuset uczestników. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Oddzielne kategorie przewidziano także dla dorosłych, profesjonalistów i nauczycieli j. kaszubskiego. W tym roku również poznamy arcymistrza Dyktanda Kaszubskiego, którego wyłonimy spośród laureatów poprzednich lat. 

Tegoroczna edycja odbędzie się 19 listopada 2022 r. (sobota) Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Miastku (ul. Wrzosowa 1, 77-200 Miastko). To już po raz dwudziesty pierwszy miłośnicy kaszubszczyzny zmierzą się ze sobą podczas konkursu poprawnego pisania w języku kaszubskim.

Zgłoszenia należy przesyłać do 10 listopada 2022 r. wyłącznie na poniżej udostępnionym formularzu.
 

Wszelkie pytania związane z wypełnianiem formularza lub szczegółami wydarzenia proszę kierować pocztą elektroniczną na adres: dyktando2022@wp.pl.

Obowiązkowo (!) podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika (oryginał) należy dostarczyć w dniu dyktanda 19.11.2022 r. organizatorom wydarzenia.

REGULAMIN

ZGŁOSZENIE

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury