Nowe kaszubskie programy ZKP

W obecnej sytuacji panującej w Polsce musimy zmagać się z nałożonymi obostrzeniami, które w ramach walki z trwającą pandemią ograniczają nasze możliwości spędzania wolnego czasu. W celu urozmaicenia tego trudnego okresu zachęcamy Państwa do obejrzenia programów, które stworzyliśmy w poprzednim roku wraz z Twoją Telewizją Morską, dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

(kliknij grafikę, aby przejść do programu)

Audycja pt. „Kaszuby od kuchni” to poradnik kulinarny oparty na tradycyjnych daniach kaszubskiej kuchni z elementami edukacji w oparciu o historię najciekawszych miejsc, architektury i ludzi w regionie. Sięgamy po przepisy potraw przekazywanych w rodzinach kaszubskich z pokolenia na pokolenie oraz prezentujemy przygotowanie potraw z elementami instruktarzu i wskazówek dot. gotowania. Każdy z odcinków nagrany został w innym miejscu, a do każdego zapraszani są  goście związani z miejscem aktualnie przedstawianym.


(kliknij grafikę, aby przejść do programu)

„Cantate Domino Canticum Cassuborum” to program autorski o charakterze muzykologiczno-językoznawczo-edukacyjnym prezentujący kaszubskie pieśni religijne. Prezentowane utwory od lat stanowią kanon wykonawczy zespołów śpiewaczych i solistów, jak również współczesne pieśni, które dopiero co „spłynęły” z pulpitu dyrygenckiego – ze zbiorów Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.