Kurs pisowni kaszubskiej dla nauczycieli języka kaszubskiego

W środę 21 września w kościerskim Centrum Kultury Kaszubskiej wystartowaliśmy z kursem pisowni języka kaszubskiego dla nauczycieli ( i nie tylko). Po krótkiej części organizacyjnej prowadząca kurs Anna Cupa z niezwykłym zapałem rozpoczęła pierwsze zajęcia. Na początku kilka ćwiczeń integrujących grupę i ruszyliśmy z nauką kaszubskiej ortografii i gramatyki, która przebiegła w przyjemnej i równie twórczej atmosferze.

Na kolejne zapraszamy 8 października. Startujemy o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Łubianie.

 

Zostało jeszcze kilka miejsc wolnych!  Wszystkich chętnych  do doskonalenie swoich umiejętności pisarskich, ale nie tylko,  zapraszamy do uczestnictwa w kursie.

  • osoby, które jeszcze nie wysłały zgłoszenia, prosimy o jego uzupełnienie () i przesłanie go na adres: edukacja@kaszubi.pl
  • koszt 550 zł 
  • w przypadku ewentualnych trudności z płatnością prosimy o kontakt 58 301 27 31 

 

 

Harmonogram spotkań:

  • Spotkania stacjonarne w soboty od godz. 9.00 do 14.00 (z przerwą na poczęstunek) w Szkole Podstawowej w Łubianie (ul, Szkolna 1, Łubiana) 

08.10.2022

5.11.2022

26.11.2022

10.12.2022 – spotkanie z zakończeniem kursu 

  • Spotkania online na platformie Skype co poniedziałek  w godzinach 17.00-19.15 

Pierwsze spotkanie online 10.10.2022 r.

 

********

  • W programie: zapoznanie się z kaszubską ortografią i gramatyką, utrwalające ćwiczenia, metodyka nauczania ortografii w szkole, zadania na platformach internetowych oraz przyjemna atmosfera
  • Prowadzącą zajęcia jest Anna Cupa – absolwentka etnofilologii kaszubskiej UG, nauczycielka języka kaszubskiego w Zespole Szkół w Łubianie, dziennikarka radiowa i telewizyjna, prowadzi zespół taneczny „Łubiańsczé Gzubë” w Łubianie. Doświadczona lektorka warsztatów z języka kaszubskiego dla dorosłych, które prowadziła w Kościerzynie, Łubianie oraz Wieżycy, podczas kursu Letniej Szkoły Języka Kaszubskiego, historii i kultury Kaszub.