Kaszëbsczé webinaria – chcemë le sã inspirowac

Pòczestny szkólny kaszëbsczégò jãzëka,

serdecznie Państwa zapraszamy do  oglądania kaszubskich webinariów  i  wzajemnego inspirowania się pomysłami na ciekawe lekcje języka kaszubskiego. Rozpoczynamy nowy cykl wirtualnych spotkań, podczas których nauczyciele-kaszubiści  zaprezentują jak tworzyć online kaszubskie  pomoce edukacyjne.


„Kaszëbsczé webinaria – chcemë le sã inspirować”


Na facebooku Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego prezentujemy premierowe odcinki, a  wszystkie webinaria znajdziecie Państwo na kanale YouTube ZKP  (link: http://bit.ly/37AqoKL).


Do końca roku nauczycielki języka kaszubskiego pokażą jak przygotować „świąteczne” pomoce edukacyjne za pomocą nowoczesnych internetowych narzędzi. Krok po kroku  poznamy aplikacje wordwall, learning apps, padlet, quizizz.


Od połowy stycznia 2021 r. zapraszam do oglądania kolejnych odcinków, a w nich prezentacje nowych aplikacji i kolejne ciekawe pomysły na lekcje języka kaszubskiego.


Szanowni Państwo, zapraszamy  do współpracy!  Kaszubskie webinaria niech będą inspirującymi spotkaniami, gdzie „szkólny-szkólnym” przekazują swoje cenne doświadczenia i pomysły. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby podzielić się swoimi pomysłami i zaprezentować tworzenie pomocy na lekcje  to zapraszamy do kontaktu: edukacja@kaszubi.plW pierszim webinarze Elżbiéta Prëczkòwskô – szkólnô kaszëbsczégò jãzëka, direktórka Spòdleczny Szkòłë w Tëchómiu, pòkaże facebookòwé starnë, na chtërnëch szkólny sã zrzeszëlë i wëmieniwają sã ùdbama na cekawé zdalné ùczbë. Te starnë to: na fb Szkólny jãzëka kaszëbsczégò i na messengerze Kaszëbsczi szkólny jidą w przódk. Pòtemù bãdze pòkôzóné jak stwòrzëc w wordze kaszëbską czcónkã. Na kùńc kôrbiónka ò tim, jak twòrzëc w aplikacje wordwall pòmòce do ùczbów kaszëbsczégò jãzëka. Rôczimë do òbzéraniô i pospólny robòtë.

Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji