Aktywne Kaszuby konkurs plastycznySzanowni Państwo,
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby zapraszają dzieci uczące się języka kaszubskiego do udziału w piątej edycji konkursu plastycznego. W tym roku pod tytułem Historia powrotu Pomorza do Polski. Konkurs jest realizowany w ramach obchodów ogłoszonego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie roku 2020 – Rokiem 100-lecia zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski.

Głównym celem konkursu jest poszerzanie wiedzy o małej ojczyźnie, jak również integracja dzieci i młodzieży interesującej się swoim regionem. Organizatorzy konkursu zwracają także uwagę na propagowanie i rozwój sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie uczący się języka kaszubskiego.
Prace można zaprezentować w 3 kategoriach:

I kategoria – klasy I-III szkoły podstawowej
II kategoria – klasy IV-VIII szkoły podstawowej
III kategoria – szkoły ponadpodstawowe

Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie.

Prace należy nadsyłać do 13 STYCZNIA 2020 R. na adres
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie,
ul. Straganiarska 20-23,
80-387 Gdańsk.

Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym regulaminie oraz na stronach internetowych Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego www.kaszubi.pl oraz Stowarzyszenia Trefl Pomorze www.teflpomorze.pl

Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkursu, jak co roku, nie lada wydarzenie!
Laureaci, jak i pierwsze 150 szkół, z których zostaną zgłoszone prace plastyczne, otrzymają zaproszenia dla dzieci uczących się języka kaszubskiego na mecz siatkarzy Trefla Gdańsk w Ergo Arenie w Gdańsku, podczas którego laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas meczu siatkarzy 14 LUTEGO 2020 R.


Uwaga Organizatorzy, w dniu meczu 14 LUTEGO 2020 zapraszają dzieci wraz z opiekunami do aktywnego uczestnictwa w kaszubskim meczu i ogłaszają konkurs Lwi Kibice.
Uczestników inicjatywy Aktywne Kaszuby zachęcamy do przygotowania specjalnej oprawy dla swojej grupy w ERGO ARENIE. W konkursie Lwi Kibice wybierać będziemy grupę najlepiej przygotowaną do kibicowania, tzn. przebraną, z flagami, transparentami lub innymi atrybutami kibiców. Ponadto w drugiej części konkursu nagrodzone zostaną grupy, które najciekawiej udokumentują swoje przygotowania do meczu i zaproszą innych Kaszubów do ERGO ARENY. Regulamin konkursu w załączeniu. Na zwycięzców konkursu Lwi Kibice czeka zaproszenie do ERGO ARENY na zwiedzanie naszego obiektu z przewodnikiem oraz udział w treningu siatkarskim.
Organizatorzy
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Stowarzyszenie Trefl Pomorze

_2020 PISMO SZKOŁY KONKURS ZKP-TREFL

regulamin_konkursu_lwi_kibice

REGULAMIN 2020 KONKURS PLASTYCZNY TREFL ZKP