XX DYKTANDO KASZUBSKIE

Tczëwôrtny Wastnë i Wastowie

Dyrektorzy szkół z nauką języka kaszubskiego

Nauczyciele języka kaszubskiego 

            W tym roku Miasto SZCZECIN będzie gospodarzem finału XX Kaszubskiego Dyktanda, jednego z najważniejszych edukacyjnych wydarzeń na Pomorzu przyciągającego co roku ponad 200 uczestników w różnych kategoriach wiekowych – od pierwszej klasy szkoły podstawowej po dorosłych amatorów i specjalistów. Dyktando Kaszubskie na stałe wpisało się w kalendarz ważnych spotkań osób uczących się języka kaszubskiego. To wspaniała inicjatywa dająca możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w pisaniu po kaszubsku.

W związku z obowiązującymi ograniczeniami związanymi z przeciwdziałaniem zagrożeniu  zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, organizatorzy XX Kaszubskiego Dyktanda,  mając na uwadze znaczenie konkursu dla uczniów i wszystkich zainteresowanych rozwojem języka kaszubskiego, zapraszają do udziału w Konkursie w zmienionej formule.

I etap dyktandadla szkół (kategorii I, II, III, IV) odbywa się na terenie placówki zgłoszonej do udziału w dyktandzie, po tym etapie na podstawie przesłanych prac, jury wyłoni 10 finalistów z każdej kategorii, którzy będą pisać II etap finałowy w Szczecinie.

Zwracamy się z prośbą do Dyrektorów szkół oraz nauczycieli kaszubistów o umożliwienie i przeprowadzenie zmagań konkursowych na terenie swoich placówek.

Organizatorzy Dyktanda  po otrzymaniu zgłoszeń uczestników, 4 października 2021 r. prześlą na wskazane adresy mailowe szkół: informacje organizacyjne oraz pliki wideo w formacie mp4.

W terminie między 5 a 8 października br. prosimy dyrektorów i nauczycieli o przeprowadzenie konkursu na terenie swojej szkoły dla zgłoszonych uczniów i do 12 października br. (decyduje data stempla pocztowego) przesłanie prac pisemnych na adres: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, ul. Straganiarska 20-23, 80-837 Gdańsk z dopiskiem „DYKTANDO”.

 

Natomiast dyktando dla dorosłych niezwiązanych zawodowo z pisaniem po kaszubsku oraz profesjonalistów, zostanie przeprowadzone:

– jeżeli zgłosi się powyżej 10 osób w kategorii V i VI, konkurs odbędzie w sobotę 9 października br. o godz. 10.00 (kat. V i VI) w Tawernie Mestwin w Gdańsku (ul. Straganiarska 20-23)

–  jeżeli zgłosi się  do 10 osób w każdej z kategorii V i VI, wszystkie osoby zakwalifikują się do finału w Szczecinie.

 

Zgłoszenia uczestników do dyktanda 

  1. Imienne zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie elektronicznie na adres e-mail: dyktando@kaszubi.pl do 27 września 2021 r. 
  2. Szkoły podstawowe mogą zgłosić na konkurs nie więcej niż 3 uczestników w każdej z kategorii – I, II, III, a szkoły ponadpodstawowe do 5 uczestników

REGULAMIN

ZGŁOSZENIE

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego