Wystawa o Franciszku Sędzickim

PAN Biblioteka Gdańska organizuje wystawę poświęconą Franciszkowi Sędzickiemu (1882-1957) – piewcy ziemi kaszubskiej.

Wystawa organizowana jest, by upamiętnić  60. rocznicę jego śmierci. Ma na celu przypomnienie sylwetki poety, działacza regionalnego oraz bibliotekarza. Pragnie przywołać jego działalność literacką, społeczną i zawodową, a tym samym upamiętnić zasługi dla polskiej kultury. Materiał zgromadzony na wystawie pochodzi ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej. Znajdować się będą tam autografy wierszy, rękopisy, maszynopisy i drukowane wiersze, opowiadania oraz artykuły zamieszczane w prasie pomorskiej.

Ekspozycji towarzyszy wystawa fotografii Kaszuby bliskie sercu autorstwa Edmunda Kamińskiego, znanego i cenionego fotografika, działacza kaszubskiego, emerytowanego pracownika Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.  Na jego zdjęciach ukazane są  krajobrazy, zabytki, uroczystości publiczne i życie powszednie na Pomorzu.

Wystawa będzie czynna od 24 października do 30 listopada 2017 r. (nowy budynek PAN BG, ul. Wałowa 24). Na otwarcie zapraszamy we wtorek 24 października o godz. 13:00.

Kontakt do kuratorki wystawy:

Helena Dzienis

h.dzienis@bgpan.gda.pl

tel.  058 301 22 51 wewn. 115