Wyniki konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby 2022”

Na Straganiarską dotarło ponad 300 prac z 98 szkół z terenu województwa pomorskiego, wykonanych przez uczniów w przeróżnych technikach – od wyklejanek, wydzieranek i pasteli, po kolaże i linoryty. I po raz pierwszy pojawiły się prace wykonane w technice graficznej.  Jurorzy byli pod wielkim wrażeniem różnorodności dzieł małych i większych artystów i ich pomysłowości. Choć wybór był bardzo trudny, trzeba było wybrać najlepszych. I udało się.

Jury o zwycięzcach decydowało w następującym składzie: Janusz Benesz (Trefl Pomorze), Przemysław Rey (Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie), Łukasz Richert (ZGZKP) i Ewelina Stefańska (ZGZKP).

Oto wyniki konkursu:

KATEGORIA I (I-III klasy szkoły podstawowej)

I miejsce: Kacper Renusz (SP Strzelno)

II miejsce: Liliana Wojtasik (SP nr 7 Rumia) 

III miejsce: Szymon Żełudkowski (SP nr 9 Wejherowo) 

Wyróżnienie:  Aleksandra Lysy (SP Miszewo) 

Wyróżnienie: Natalia Przydatek (SP Kończewo) 

 

KATEGORIA II (IV-VI klasy szkoły podstawowej)

I miejsce: Adam Heleniak (SP Góra) 

II miejsce: Diana Windorpska (ZKiW Dziemiany) 

III miejsce: Igor Cichecki (SP nr 2 Władysławowo) 

Wyróżnienie: Anna Głowienka (SP nr 2 Władysławowo) 

Wyróżnienie:  Jagoda Rumińska (SP Chmielno) 

 

KATEGORIA III (VII-VIII klasy szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe)

I miejsce: Szymon Soldatke (LO Bytów) 

II miejsce: Maja Koźlik (SP Czeczewo) 

III miejsce: Victor Kohnke (SP Jastrzębia Góra) 

Wyróżnienie: Szymon Naczk (I LO Kartuzy) 

Wyróżnienie: Szymon Mazurowski (SP nr 11 Gdynia)

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy uczestnikom konkursu za ich udział!

Specjalnie dla laureatów i uczestników konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby 2022 przygotowaliśmy wyjątkowy Mecz Kaszubski. 

Już 11 listopada o 17.30 rozpocznie się w ERGO ARENIE mecz siatkarzy Trefla Gdańsk z LUK Lublin w specjalnej, kaszubskiej oprawie. Już teraz serdecznie zapraszamy Was do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu! Na miejscu wspólnie stworzymy gorącą atmosferę wraz z kaszubskimi atrakcjami, a na boisku będziemy mogli podziwiać rywalizację siatkarzy światowej klasy! 

Do wspólnego wspierania gdańskich lwów zapraszamy wszystkich uczestników konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby, dla których przygotowaliśmy darmowe bilety. Podczas naszego wydarzenia, już tradycyjnie nagrodzimy laureatów konkursu. Dekoracja autorów zwycięskich i wyróżnionych prac rozpocznie się od godziny 16.00. 

W piątek 11 listopada w ERGO ARENIE będziemy świadkami wielkich emocji. O godz. 17:30 rozbrzmi pierwszy gwizdek „Meczu Kaszubskiego”, w którym na siatkarskim boisku zmierzą się Trefl Gdańsk z LUK-iem Lublin. Na parkiecie spotkają się m.in. siatkarska ikona Mariusz Wlazły, jeden z najlepszych rozgrywających Europy Lukas Kampa oraz czołowy atakujący poprzedniego sezonu PlusLigi Bartłomiej Bołądź po stronie gdańszczan oraz amerykański libero Dustin Watten, środkowi Jan Nowakowski i Jeffrey Jendryk, a także przyjmujący Wojciech Włodarczyk w ekipie gości. Zapowiada się bardzo zacięta walka o każdy punkt, której towarzyszyć będzie fenomenalna, kaszubska oprawa!