Charakterystyka matury z języka kaszubskiego

Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli  w Gdańsku i Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  zapraszają, szczególnie nauczycieli szkół ponadpodstawowych, a także wszystkich zainteresowanych, na webinarium dotyczące egzaminu maturalnego z języka kaszubskiego.

Matura 2023 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku szkolnym uczniowie będą musieli się zmierzyć z egzaminem dojrzałości przeprowadzanym w innej formie. Nowa matura wzbudza w maturzystach wiele obaw i pojawiają się liczne pytania. Podczas webinarium zostaną omówione zasady oceniania oraz nowa formuła egzaminu. Uczestnicy dowiedzą się, jakie zmiany czekają maturzystów zdających język kaszubski.

O specyfice egzaminu maturalnego z języka kaszubskiego, przeprowadzanego od roku szkolnego 2022/2023, opowie dr Paulina Olechowska z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 

Prowadzące: Felicja Baska-Borzyszkowska, Lucyna Radzimińska 

Termin: 15 listopada  2022 (wtorek)  godz. 17:00-19:15

Miejsce: platforma ZOOM 

Rejestracja: https://www.doskonalenie.cen.gda.pl/oferta-20-21/szkolenia-warsztaty-seminaria/specyfika-egzaminu-maturalnego-z-jezyka-kaszubskiego-przeprowadzanego-od-roku-szkolnego-20222023/

 

W dniu webinarium osobom zarejestrowanym zostanie przesłany link do spotkania.