Wycieczka ZKP

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/Stężyca organizuje w dniach 27.09-30.09.2018 4-dniową wycieczkę po Kazimierzu Dolnym, Lublinie, Kozłówku, Sandomierzu oraz Baranowie Sandomierskim. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o kontakt z Kazimierzem Walkuszem – tel. 667822482.

Ramowy program:

1 dzień 27.09.2018
– Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych ( ok. godz. 6.00)
– Po południu wizyta w Kazimierzu Dolnym. Oglądanie przepięknych zabytkowych kamieniczek i spichlerzy, kamiennych murów, baszt i ruin zamku, Kościoła i Klasztoru Reformatorów, Kościoła św. Anny oraz Kościoła Farny (zwiedzanie z zewnątrz). Czas wolny do dyspozycji grupy dla chętnych spacer na Górę Trzech Krzyży.
Przejazd w okolice Lublina. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 28.09.2018
– Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem miasta Lublin: Stare Miasto z fragmentami XIV-wiecznych murów obronnych z Bramami Krakowską i Grodzką, ratuszem i kamienicami, które należą do najpiękniejszych w Polsce. Czas wolny do dyspozycji grupy.
– Powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 29.09.2018
– Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Sandomierza i okolic.
– Przed południem wędrówka po tajemniczych ruinach zamku Krzyżtopór w Ujeździe oraz wizyta na zamku Lubomirskich w Baranowie Sandomierskim – jednej z najpiękniejszych renesansowych siedzib magnackich w Polsce (Mały Wawel). Po południu zwiedzanie z przewodnikiem Sandomierza: Brama Opatowska (widok na piękną panoramę miasta i okolic), rynek ze wspaniałym renesansowym ratuszem, Dom Długosza, gotycka katedra, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna (sandomierskie lochy z XV i XVI wieku), spacer Wąwozem Królowej Jadwigi. Powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień 30.09.2018
– Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną po drodze zwiedzanie Pałacu Czartoryskich w Puławach (barokowy zespół pałacowo – ogrodowy). Obiad w drodze powrotnej.
– Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 590 zł/ os. przy grupie 46 uczestników płacących

Cena obejmuje:
– transport: autokar o podwyższonym standardzie
– zakwaterowanie: 3 noclegi w Lublinie lub okolicy, pokoje 2/3 os. z łazienkami, TV
– wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad ( w drodze powrotnej)
– usługi przewodnickie: Kazimierz Dolny, Lublin, Sandomierz oraz w zwiedzanych obiektach
– opiekę pilota mtTravel.pl
– opłaty parkingowe
– ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (na wstępy należy posiadać 50 zł/os.)

Termin: 27.09 – 30.09.2018

 

 

źródło: kaszubi.pl