RODNO MOWA

W dniach 27-28.05.2017 r. już po raz 46 w Domu  Kultury w Chmielnie organizowany jest  Konkurs  Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa”, którego celem jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, ale także języka kaszubskiego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest to wspaniała okazja do spotkania się z ludźmi fascynującymi się językiem kaszubskim oraz do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich.

Dzięki udziałowi w konkursie  można przeżyć niesamowitą literacką przygodę z językiem kaszubskim w roli głównej, poznać nowych ludzi, dla których język kaszubski to coś więcej niż język, to forma wyrażenia swojej osobowości, przynależności do grupy etnicznej.  Pozwala pogłębić swoją wiedzę na temat kultury i tradycji kaszubskiej.

Organizatorami konkursu są Wójt Gminy Chmielno- Jerzy Grzegorzewski, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie- reprezentowany przez Panią Dyrektor Edytę Klasę, Chmieleński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego reprezentowany przez Panią Prezes Brygidę Michalewicz.

Regulamin konkursu