Przygody Remusa w niesamowitych rodzinnych interpretacjach!

Już w najbliższą niedzielę – 26 września br.  podczas X Bajkowego festynu rodzinnego w Kościerzynie będziemy prezentować najnowszy audiobook powstały w ramach 11. edycji kampanii społecznej „Kaszubskie bajania”. Z ogromną przyjemnością oddajemy w ręce słuchaczy, w NIESAMOWITYCH RODZINNYCH INTERPRETACJACH przygody Remusa, które napisane zostały z myślą o najmłodszych czytelnikach przez Aleksandrę i Dariusza Majkowskich. 

W ramach tegorocznej inicjatywy wzięły  udział 24 rodziny z całych Kaszub (Nadole, Stężyca, Szemud, Lipusz, Wierzchucino, Gdynia, Borowy Młyn, Przodkowo, Sierakowice, Krokowa, Lębork, Wejherowo, Kartuzy, Kolbudy, Wiele, Gdańsk, Nowa Karczma, Kosakowo, Kościerzyna, Żukowo, Chmielno, Swarzewo, Jastarnia, Puck). Lektorom  bardzo dziękujemy za poświęcony czas i piękne interpretacje…

Opowiadania zostały zilustrowane muzyką Pawła Nowaka oraz dźwiękami, odgłosami  z wielkiej „bazy” dźwięków Jacka Puchalskiego. Muzyka Pawła A. Nowaka pochodzi z filmu animowanego „Przygody Remusa” wyprodukowanego przez Fundację Aby Chciało Się Chcieć. 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie składa podziękowania Fundacji Aby Chciało Się Chcieć, Piotrowi Zatoniowi oraz Pawłowi A. Nowakowi za zgodę na udostępnienie muzyki.

 Ogromne podziękowania kierujemy również do naszego reżysera, realizatora  Jacka Puchalskiego z Radia Gdańsk, za stworzenie tak wspaniałych 25 „minisłuchowisk” tworzących ten niesamowity TEATR WYOBRAŹNI. 

Dziękujemy również Tadeuszowi Korthals z  North Studio w Swarzewie za pomoc i nagranie kilku opowiadań. 

„Kaszubskie bajania” to kampania społeczna realizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Radio Gdańsk. Powstała ona z myślą o dzieciach, aby już od najmłodszych lat zapoznawały się z dziedzictwem kulturowym Kaszub i czytały po kaszubsku. Wykorzystując bogactwo bajek, baśni, opowiadań kaszubskich w rozpowszechnianiu języka i kultury Kaszub, wydaliśmy audiobooki (już dziesięć części) z bajkami, opowiadaniami czytanymi w języku kaszubskim.