Promocja najnowszej publikacji „Wanoga z Dëchama”!

Promocja najnowszej publikacji „Wanoga z Dëchama”!

Termin: 26 stycznia 2015 roku


Naszą najnowszą publikację promować będziemy już 26 stycznia o godz. 16. w sopockiej szkole podstawowej Lokomotywa (ul. Jana z Kolna 35).

Barwny, fantazyjny słownik, ilustrowany przez Małgorzatę Miklaszewską, wprowadzi dzieci w świat kaszubskich duchów, wraz z  którymi poznawać będą kaszubskie słowa (w nowym wydawnictwie nie zabrakło słownictwa związanego m.in. z anatomią, muzyką, kosmosem, a nawet meteorologią!).

To kolejna, doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli języka kaszubskiego w szkołach podstawowych.
Uwaga! Do słownika dołączyliśmy bonus – mini grę planszową "Miónczi wkół rënkù"!

Na promocję zaprasza Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa Lokomotywa.

hm

Na spotkaniu przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych otrzymają okazowe egzemplarze słownika. Prosimy o zabranie ze sobą pieczątki szkoły,
w  celu potwierdzenia odbioru słowników.

Od autorki:

Słownik Wanoga z Dëchami jest podróżą w świat baśniowych postaci kaszubskiej mitologii. Podczas tej wędrówki przez kilkadziesiąt obszarów tematycznych dzieci napotkają około 1000 słów kaszubskich, zapisanych w standardowej odmianie kaszubszczyzny. Poprzez słownik dziecko uczy się swobodnego poruszania po świecie kaszubskich legend, utrwalając jednocześnie bogactwo kaszubskich zasobów leksykalnych. Słowa ujęte zostały w niezwykle plastyczne obrazy, a osobno również zebrane w indeksie. Kaszubski słownik obrazkowy powstał z myślą o kaszubskich dzieciach, zwłaszcza tych ze starszych klas szkoły podstawowej. Zapraszamy na wędrówkę z kaszubskimi duchami!