Lësé Jamë i „Kaszëbsczi òdkriwca”!

Trud wielu osób złożył się na to, że światło dzienne ujrzał kolejny podręcznik do nauki języka kaszubskiego z serii „Kaszëbsczi òdkriwca”, tym razem dla uczniów klasy VII.

Ale wśród tych wielu najważniejsza była autorka: Emilia Maszke, na co dzień dyrektorka Szkoły Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach i to ona zbierała dziś podczas promocji, jakże zasłużone słowa uznania i gratulacje!

Również od prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, które było wydawcą tego oczekiwanego przez nauczycieli języka kaszubskiego „ùczbòwnika”.

Były kwiaty i życzenia. Daria Frąckiewicz, absolwentka etnofilologii kaszubskiej na Uniwersytecie Gdańskim i nauczycielka języka kaszubskiego w Lisich Jamach podzieliła się doświadczeniami (pozytywnymi) z korzystania z promowanego dziś podręcznika. O tym jak biegle władają kaszubskim jej uczniowie można się było przekonać z inscenizacji fragmentu epopei Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remùsa” w ich wykonaniu.

Zamknięciem cyklu – wcześniej pojawiły się podręczniki autorstwa bohaterki dzisiejszej promocji dla klas: IV, V, i VI – ma być „Kaszëbsczi òdkriwca” dla klasy VIII. Autorka nie protestowała, gdy wśród życzeń pojawiały się sugestie, aby jego promocja odbyła się w uroczych Lisich Jamach już za rok.

Na zakończenie wystąpiła Kapela Begebenheit z żywiołową, a bywa, że i nostalgiczną Pauliną Węsierską.

Pełna Galeria Zdjęć