60-lecie miesięcznika „Pomerania” oraz Skra Ormuzdowa za 2022 rok

W piątek 29 września br., w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku odbyła się uroczystość 60-lecia miesięcznika „Pomerania” połączona z wręczeniem nagrody Skra Ormuzdowa za 2022 rok.

Okrągła rocznica była okazją do krótkiego podsumowania 60 lat naszego pisma, wyróżnienia osób zaangażowanych w redakcyjną pracę i jego wieloletnich współpracowników.

Wręczyliśmy również Skry Ormuzdowe, które od 1985 roku redakcja i kolegium redakcyjne „Pomeranii” przyznaje osobom, które szerzą wartości zasługujących na publiczne uznanie.

Laureatami zostali:

???? Bogumiła Fiałkowska: niestrudzona promotorka Kociewia, zaangażowana w zespole „Lubichowskie Kociewiaki”,

⚫️ Anna Gliszczyńska: nauczycielka, gawędziarka i autorka m.in. przygód Bëtka,

???? Janina Gliszczyńska: rzeźbiarka z okolic Bytowa,

⚫️ Rafał Nowakowski: znawca i zwolennik kuchni regionalnej, zaangażowany w inicjatywy promujące kulinarne zwyczaje Pomorza,

???? Karolina Stankowska: znana wszystkim jako Kaszubska Influencerka,

⚫️ Gertruda Stanowska: działaczka kociewska zajmująca się m.in. organizacją największych imprez regionalnych na Kociewiu,

???? Krzysztof Tyborski: historyk i miłośnik historii lokalnej z Konarzyn (w jego imieniu nagrodę odbierał Jarosław Ellwart).

Prezes Jan Wyrowiński wręczył również Stypendium im. Izabelli Trojanowskiej, które odebrała Paulina Węsierska. Laureatkę znamy m.in. z odcinków serii „Kaszëbsczi dlô dozdrzeniałëch” i artykułów w „Pomeranii”.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

 

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ