Kùrs pisënkù w kaszëbsczim jãzëkù dlô szkólnëch

Zapraszamy nauczycieli języka kaszubskiego oraz osoby przygotowujące się do egzaminu ze znajomości języka do udziału w warsztatach, podczas których skupimy się na pisowni kaszubskiej.

????W programie: zapoznanie się z kaszubską ortografią i gramatyką, utrwalające ćwiczenia, metodyka nauczania ortografii w szkole, zadania na platformach internetowych oraz przyjemna atmosfera????

????Kurs organizowany jest w formule hybrydowej w weekendy (co drugi tydzień zajęcia odbywają się w formie stacjonarnej), a każde spotkanie trwa 3️⃣ godziny. Pierwsze spotkanie wyjątkowo odbędzie się 28 września w środę.

????Prowadzącą zajęcia jest Anna Cupa – absolwentka etnofilologii kaszubskiej UG, nauczycielka języka kaszubskiego w Zespole Szkół w Łubianie, dziennikarka radiowa i telewizyjna, prowadzi zespół taneczny „Łubiańsczé Gzubë” w Łubianie. Doświadczona lektorka warsztatów z języka kaszubskiego dla dorosłych, które prowadziła w Kościerzynie, Łubianie oraz Wieżycy, podczas kursu Letniej Szkoły Języka Kaszubskiego, historii i kultury Kaszub.

Zgłoszenie – Kùrs pisënkù

Wypełniony formularz prosimy wysyłać na edukacja@kaszubi.pl