Ferie zimowe z Remusem w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Ferie zimowe z Remusem
w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.


Jeśli macie kłopot z adaptacją lektury szkolnej „Życie i przygody Remusa” do swojego programu nauczania języka kaszubskiego lub
macie problemy, by uczniowie zechcieli czyta
tę szkolną lekturę lub
macie inne związane z lekturą powieści problemy,
a do tego dysponujecie wolnym czasem, to nasza oferta jest właściwą dla Was. Zapraszamy na warsztaty. Otrzymacie także przydatne pomoce dydaktyczne.
Nasza oferta jest jednorazowa i bezpłatna. Pozyskaliśmy do prowadzenia warsztatów wyjątkowych Prowadzących.
Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się i udział w trzech zajęciach warsztatowych w pierwszym tygodniu ferii, tj. 11 (poniedziałek), 13 (środa) oraz 15 (piątek) lutego br. w godzinach od 10.00 do 14.05 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Jak umiejętnie zainteresować uczniów tekstem lektury szkolnej
„Życie i przygody Remusa” w nauczaniu języka kaszubskiego
czyli cykl trzech warsztatów pt. „Podróże z Remusem”

Cykl trzech zajęć realizowanych w pierwszym tygodniu ferii (poniedziałek, środa i piątek) na które składają się różnego rodzaju warsztaty prowadzone przez konsultantów CEN, animatorkę pedagogiki Celestyna Freineta oraz znakomitą artystkę rzeźbiarkę, twórczynię teatru rzeźby, reżyserkę i scenografkę.
Uczestnicy założą własnego lapbooka nauczycielskiego nt. Jak pracować z tekstem lektury szkolnej i będą go wzbogacać przez cały okres trwania zajęć, pozyskując wzory i pomysły oraz nabierając przy tym doświadczenia i materiałów do pracy ze swoimi uczniami.
Przez czas trwania szkolenia analizowane będą różne aspekty powieści „Życie i przygody Remusa” pod kątem jej całościowego wykorzystania w toku edukacji kaszubskiej.
Uczestnicy poznają i zastosują różnego rodzaju działania praktyczne: będą modelować obiekty, tworzyć maski i awatary oraz teatrzyk 3D i in. Będą pracować z tekstem powieści, mapą wędrówek Remusa, z tekstami innymi, z filmem animowanym „Przygody Remusa” oraz teatrem rzeźby. Podejmą pracę nad mapą aktywności uczniów w formie twórczości, projektów edukacyjnych, itp. Podczas warsztatów również nauczyciele języka kaszubskiego pracujący z dziećmi i uczniami młodszymi poznają kreatywne metody wykorzystania wybranych wątków i motywów powieści w pracy z młodszymi uczniami i dziećmi.
Efektem pracy w cyklu warsztatów będzie bogaty materiał dydaktyczny zamknięty w formę lapbooka nauczycielskiego, maski teatralne i inne obiekty do prowadzenia zająć z uczniami, pozyskane umiejętności i wzbogacenie warsztatu pracy nauczycielskiej oraz dzielenie się doświadczeniem (na przykład w dostosowaniu problemów, tematów i wątków powieści do wieku uczniów), itp.
Ponadto uczestnicy otrzymają do własnego wykorzystania nowy numer (specjalny) wydawnictwa „CEN-ne Praktyki. Edukacja kaszubska” zawierający wiele wskazówek do prowadzenia edukacji kaszubskiej, w tym grę dydaktyczną „Podróż z Remusem przez kartki szkolnej lektury” dla uczniów szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.
Ilość miejsc ograniczona.
Prowadzące: Renata Mistarz, Dominika Ringwelska, Joanna Aleksandrowicz, Sylwia Kilanowska-Męczykowska, Joanna Antczak, Irena Brzeska.

LINK DO REJESTRACJI

Uwaga: Aby zapisać się na szkolenia organizowane przez CEN w Gdańsku niezbędne jest założenie osobistego konta (z podaniem danych do profilu użytkownika koniecznych do wystawienia zaświadczenia). Osobiste konto zakłada się tylko raz i jest chronione własnym hasłem użytkownika – załóż konto. W przypadku problemów z zakładaniem konta można się zwrócić o telefoniczną pomoc do administratora – p. Bogdana Białobrzeskiego, tel. (58) 340 41 14.
Rejestrując się na kolejne szkolenia, gdy posiada się już konto osobiste, wystarczy się zalogować podając swoje hasło – zaloguj się.