Oferta na podręczniki do nauki j.kaszubskiego

Oferta na podręczniki do nauki j.kaszubskiego

Zamówienia do 14 sierpnia 2013 roku


Dynamicznie rozwijająca się nauka języka kaszubskiego w szkołach na Pomorzu skutkuje gwałtownym wzrostem zapotrzebowania na podręczniki. Coraz większym problemem dla społeczności kaszubskiej staje się niedostatek podręczników do nauczania języka kaszubskiego.

W związku z licznymi zapytaniami otrzymywanymi ze szkół oraz ogromnym zapotrzebowaniem na podręczniki do nauczania języka kaszubskiego Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego postanowiło przygotować dla jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół i placówek oświatowych ofertę zakupu podręczników.

Środki na wydawanie podręczników przekazywało MEN. Średniorocznie wystarczały one na wydanie ok. 2.000 podręczników. Liczba ta nie zaspokaja rzeczywistych potrzeb dzieci uczących się języka kaszubskiego. Według danych Systemu Informacji Oświatowej w roku szkolnym 2012/2013 języka kaszubskiego uczy się ok. 15,5 tysiąca dzieci.

Do niniejszego pisma załączam wzór zamówienia. Proszę o przeanalizowanie sytuacji w Państwa placówce oświatowej oraz złożenie stosownego zamówienia na podręczniki.

lp.

Autor

Nazwa podręcznika

klasy

Cena

za 1 egz.

1.

T. Czerwińska, A. Pająk, L. Sorn

Z kaszëbsczim w szkòle cz. I (kmpl. ćwiczeń)

I-III

22,00

2.

T. Czerwińska, A. Pająk, L. Sorn

Z kaszëbsczim w szkòle cz. I zeszyt 1

I

9,00

3.

T. Czerwińska, A. Pająk, L. Sorn

Z kaszëbsczim w szkòle cz. I zeszyt 2

II

9,00

4.

T. Czerwińska, A. Pająk, L. Sorn

Z kaszëbsczim w szkòle cz. I zeszyt 3

III

9,00

5.

Danuta Pioch

Kaszëbë Zemia i Lëdze cz. I

I-III

33,00

6.

Danuta Pioch

Z kaszëbsczim w swiat

I-III

25,00

7.

T. Czerwińska, A. Pająk, L. Sorn

Z kaszëbsczim w szkòle cz. II

IV-VI

29,00

8.

Jaromira Labudda

Zdrój słowa

IV-VI

25,00

9.

Danuta Pioch

Òjczëstô mòwa

gimnazjum

35,00

10

Felicja Baska-Borzyszkowska, Wojciech Myszk

Jô w kaszëbsczi, kaszëbskô w swiece

Szkoły ponadgimnazjalne

35,00

 

Wszystkie podręczniki są dostępne do obejrzenia na www.KaszubskaKsiazka.pl wraz ze spisem treści i przykładowymi stronami.

Złożenie zamówienia będzie traktowane jako zawarcie umowy sprzedaży. Na tej podstawie wystawimy fakturę, którą przyślemy Państwu razem z zamówionymi podręcznikami.

Ceny podane w zamówieniu są cenami brutto. Zamówienia będą realizowane w I połowie września 2013 roku. Zamówienia można składać do 14 sierpnia 2013 roku listownie wysyłając podpisane zamówienie na adres:

Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

ul. Straganiarska 20-23/14B

80-837 Gdańsk

lub faksem 58 346 26 13

Jeżeli byliby Państwo zainteresowani książkami o tematyce kaszubskiej i pomorskiej zapraszamy do naszej księgarni internetowej: www.kaszubskaksiazka.pl. Jest to nowy portal na rynku umożliwiający wygodne zakupy książek. W naszej ofercie znajdą Państwo książki, czasopisma, płyty, wszystkie związane z językiem, historią i kulturą Kaszub i Pomorza.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu 724 647 815 lub za pośrednictwem e-mail: WydawnictwoZKP@gmail.com.

Anna Dunst