Mecz kaszubski na Ergo Arenie!

Niestety, mimo gromkiego dopingu, również po kaszubsku, Trefl nie sprostał Zaksie w siatkarskim pojedynku w Ergo Arenie. Jednak reszta jedynego w swym rodzaju Meczu Kaszubskiego był nadzwyczaj udana! Dzięki życzliwości władz klubu siatkówkę na najwyższym poziomie obejrzało w ten wieczór około dwa tysiące uczniów i uczennic z całych Kaszub. W przerwach meczu laureaci konkursu plastycznego „Jo/Tak! Jô jem Kaszëba! Chcëme sã spisac dlô Kaszëb” zorganizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w związku ze Narodowym Spisem Powszechnym odbierali nagrody. Wśród wręczających była również prezydent Gdańska pani Aleksandra Dulkiewicz, niezwykle nam życzliwy właściciel Trefla Kazimierz Wierzbicki oraz prezes Zrzeszenia Jan Wyrowiński.

Tańczyły i śpiewały kaszubskie zespoły. Można było nabyć dzieła twórców ludowych i wydawnictwa Zrzeszenia. Konferansjerką po kaszubsku współprowadził dziennikarz Radia Gdańsk Piotr Lessnau. Mikołaj Rydygier uczył jak grać w kaszubską buczkę a Justyna Mikołajczyk z Lipusza organizowała zawody sportowe dla najmłodszych. Słowem trudno nas było w Ergo Arenie nie zauważyć. Chyba nieco osłodziliśmy gorycz porażki!

Wielkie dzięki należą się nauczycielom i opiekunom mającym pieczę nad dziećmi i samorządami, które dojazd do Ergo Areny ufundowały. To świetna inwestycja! Gospodarzom hali i władzom Trefla wdzięczność za życzliwą współpracę! Wszak to jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce.

Zwycięzców konkursu plastycznego poznaliśmy już w czerwcu – ich prace możecie podziwiać klikając poniższy link:

http://www.kaszubi.pl/news/view/znamy-zwyciezcow-konkursu