Kurs języka kaszubskiego dla nauczycieli…i nie tylko

Szanowni Państwo, 

25 marca ruszamy w Chojnicach, Kościerzynie i Wejherowie  z kursem języka kaszubskiego dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych doskonaleniem swoich językowych i pisarskich umiejętności.  

Zapraszamy również osoby przygotowujące się do egzaminu ze znajomości języka kaszubskiego do udziału w warsztatach. 

 

  • Proponujemy 5o godzin intensywnej nauki mówienia i pisania po kaszubsku pod okiem profesjonalnej kadry.
  • Kursy poprowadzą lektorki – nauczycielki języka kaszubskiego –  z ogromnym doświadczeniem prowadzenia warsztatów  językowych  dla dorosłych. Lektorki dopasują  program nauki do potrzeb grupy, celów i umiejętności  – a to gwarancja szybkich postępów.

 

Chojnice: ANNA GLISZCZYŃSKA – nauczycielka języka niemieckiego i języka kaszubskiego w Zespole Szkół w Lipnicy na Gochach; prowadzi praktyczną naukę dla studentów etnofilologii kaszubskiej (UG), recytatorka i gawędziarka, autorka felietonów publikowanych w  „Pomeranii” oraz serii książek dla dzieci o przygodach Bycia.

Kościerzyna:  ANNA CUPA – absolwentka etnofilologii kaszubskiej UG, nauczycielka języka kaszubskiego w Zespole Szkół w Łubianie, dziennikarka radiowa i telewizyjna, prowadzi zespół taneczny „Łubiańsczé Gzubë” w Łubianie. Doświadczona lektorka warsztatów z języka kaszubskiego dla dorosłych, które prowadziła w Kościerzynie, Łubianie oraz Wieżycy podczas kursu Letniej Szkoły Języka Kaszubskiego, historii i kultury Kaszub.

Wejherowo: DANUTA PIOCH – przewodnicząca Rady Języka Kaszubskiego,  nauczycielka języka kaszubskiego, autorka programów nauczania i podręczników do nauki języka kaszubskiego, wykładowczyni na studiach podyplomowych Nauczanie języka kaszubskiego UG (lektorat, metodyka nauczania j. kaszubskiego), lektorka wielu kursów dla dorosłych.

 

  • W programie m.in.: konwersacje, kaszubska ortografia i gramatyka, utrwalające ćwiczenia, pisownia kaszubska, metodyka nauczania, zadania na platformach internetowych.
  • Kurs organizowany jest w formule hybrydowej. Spotkania stacjonarne w soboty lub piątki. Harmonogram spotkań zostanie ustalony podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się 25 marca (sobota)od godz. 9.00 do godz. 14.00 w Chojnicach, Kościerzynie i Wejherowie.
  • Koszt kursu to 550 zł za osobę.

Przypominamy, że w budżetach organów prowadzących szkoły wyodrębnia się środki na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli – w wysokości 0,8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli,

(art. 70a ust. 1 Karty Nauczyciela)

  • Formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać na kurs@kaszubi.pl (Instrukcja: kliknij następująco “plik” → “pobierz” → Microsoft Word (doc.))
  • Na zgłoszenia czekamy do 20 marca 2023 r.