Bajkowy Festyn Rodzinny, Kościerzyna 18 września 2011 r.

 

5151plakat_kaszubskie_bajanie_02_2

 

 

Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego serdecznie zaprasza na Bajkowy Festyn Rodzinny, który będzie oficjalną inauguracją kampanii przygotowanej przez Biuro ZKP: „Kaszubskie Bajania”.

Festyn dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Burmistrza Kościerzyny, odbędzie się 18 września 2011 w godz. 14.00-18.00 na kościerskim rynku.
Z myślą o wszystkich członkach rodziny w programie zaplanowaliśmy szereg atrakcji.
Dla dzieci: możliwość spotkania z bohaterami kaszubskich bajek oraz wysłuchania opowieści z nimi związanymi, gry i zabawy na świeżym powietrzu, ciekawe konkursy z nagrodami, bajkowe malowanie, występy zespołów dziecięcych.
Dla rodziców: przejazdy dorożkami, stoiska regionalnych twórców i rzemieślników, wyroby ludowe, kaszubska kuchnia, stoiska z interesującą książką.
Dla wszystkich zaśpiewa Weronika Korthals z zespołem!
Kolejną z atrakcji festynu będzie promocja płyty, na której usłyszymy głosy kaszubskich aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy oraz przedstawicieli Kościoła i nauki czytających bajki po kaszubsku. Płyta ta wraz z zaplanowanymi spotkaniami w szkołach, przedszkolach, domach dziecka będzie głównym elementem kampanii „Kaszubskie Bajania” przypadającej na wrzesień i październik 2011 roku.
Festyn inaugurujący „Kaszubskie Bajania”, ma zachęcić rodziców, opiekunów i wychowawców do czytania dzieciom bajek po kaszubsku!
Kampania ma również promować naszą piękną kaszubską twórczość: kaszubskie bajki, podania, baśnie i legendy.

Kampanię „Kaszubskie Bajania” swoim patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Akcję wspierają również media, instytucje publiczne i prywatne.