Akcja społeczna „Walcz.Zwyciężaj.Gdańsk”

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Nauczyciele języka kaszubskiego

 

 

Stowarzyszenie Trefl Pomorze wraz z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz Miastem Gdańsk ma zaszczyt zaprosić uczniów Państwa szkoły na wielkie wydarzenie w samym sercu Gdańska.
Akcja społeczna „Walcz.Zwyciężaj.Gdańsk” będzie miała miejsce 25 maja na Targu Węglowym, podczas którego odbędzie się m.in. SIATKARSKI CHALLENGE SZKÓŁ.

 

Akcja Społeczna ma być okazją do tego, żeby nasze dzieci „zaprzyjaźniły się” z siatkówką, ale również potrafiły podjąć pozytywną rywalizację z rówieśnikami, wytyczyć sobie cele i do nich dążyć, zaakceptować porażki i podejmować dalszą walkę o spełnienie swoich marzeń.

 

Inspiracją do zorganizowania tego wydarzenia stały się dla nas, nadchodzące Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Eurovolley Poland 2017, które odbędą się m.in. w Gdańsku, a w ERGO ARENIE będzie można obejrzeć zmagania Polskiej Reprezentacji.

 

Stając do rywalizacji na specjalnie stworzonych boiskach na Targu Węglowym, uczniowie Państwa szkoły  ( uwaga: może być kilka drużyn z jednej szkoły! 1 drużyna maks. 20 osób) będą mieli okazję powalczyć o tytuł „Szkoły Siatkarskiej Młodzieży”. Dla najlepszych szkół i zawodników czekają cenne nagrody, koszulki, piłki i wiele innych niespodzianek.

 

Impreza będzie trwała od godziny 10.00 do 14.00, a młodzież w tym czasie będzie miała okazję:

 

  1. Przetoczyć MEGA PIŁKĘ (o średnicy 4 m) po gdańskiej starówce;
  2. Wziąć udział w konferencji prasowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Miasta Gdańsk dotyczącej Mistrzostw Europy Eurovolley Poland 2017;
  3. Podjąć walkę o tytuł „Szkoły Siatkarskiej Młodzieży” oraz o cenne nagrody dla szkoły;

a także

          napisania życzeń po kaszubsku dla Reprezentacji Polski na mega piłce…..

 

*********

Szczególne zapraszamy uczniów Państwa szkoły, w których nauczany jest język kaszubski, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, jak również do  udziału w konkursie na najlepszy transparent kibicowski po kaszubsku, który będzie zagrzewał Polską Reprezentację do walki i zwycięstw w Gdańsku „Walcz Zwyciężaj Gdańsk”.

Transparent może być przygotowany w dowolnej technice i o dowolnych rozmiarach. Kibicëjta pò kaszëbskù

 

********

Zgłoszenia grup szkolnych prosimy kierować do Kamila Leśniewskiego do 23 maja do godz. 12.00.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Panem Kamilem Leśniewskim.

O uczestnictwie w wydarzeniu będzie decydować  kolejność zgłoszeń.

 

Adres email: k.lesniewski@sport.trefl.com, tel. 535 10 10 13