12. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL LITERATURY I TEATRU. BETWEEN.POMIĘDZY 10-12.05.2021

W  ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Literatury i Teatru „between.pomiędzy”, Ewelina Stefańska, przewodnicząca zespołu ds. polityki młodzieżowej przy ZKP, poprowadzi w dniu  10 maja o godz. 12.00 webinarium pt. „Remus, czyli opowieść kaszubska” dla nauczycieli i uczniów szkół średnich.

Poniedziałek, 10 maja 2021 jest dniem poświęconym programowi edukacyjnemu. Webinaria  prowadzone będą zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Cykl spotkań rozpoczniemy o  godzinie 10.00 rozmową w języku angielskim o wierszach współczesnego poety brytyjskiego Davida Constantine’a, którą poprowadzą twórcy festiwalu, dr Monika Szuba (UG), dr hab. Tomasz Wiśniewski, prof. UG oraz prof. dr hab. David Malcolm (SWPS). O godzinie 11.00, w ramach obchodów 100-lecia urodzin Tadeusza Różewicza dr Joanna Lisiewicz poprowadzi webinarium Tadeusz Różewicz: tradycja – awangarda, zaś w samo południe Ewelina Stefańska wprowadzi nas w kaszubski świat opowieści o Remusie. Dwa kolejne spotkania prowadzone będą w języku angielskim w formie rozmów wykładowców Uniwersytetu SWPS. O godzinie 13.00 zaprosimy na dyskusję dr Pawła Pyrki z prof. Malcolmem o literaturze niesamowitej (Od Poe do Miéville’a: wyprawy w (nową) literaturę niesamowitą), natomiast o godzinie 14.00 cykl webinariów  zwieńczy dyskusja Jakby nie z tego świata, podczas której prof. Anna Warso i prof. Malcolm  opowiedzą o zwierzętach, roślinach i miejscach w kilku wierszach Elizabeth Bishop.

Na każde webinarium obowiązują osobne zapisy. Prosimy o rejestrację nauczyciela oraz określenie szacunkowej liczby towarzyszących mu uczniów poprzez formularz:
https://forms.gle/G8rMpDUUPjh71g8T8 (liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność  zgłoszeń).


W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres: between.rezerwacje@gmail.com

SZCZEGÓŁOWY OPIS WEBINARIÓW
Poniedziałek 10/05/2021
Between.Edukacja
• 10.00 Wiersze Davida Constantine’a: Monika Szuba, Tomasz Wiśniewski i David
Malcolm (ENG)
• 11.00 Tadeusz Różewicz: tradycja – awangarda: Joanna Lisiewicz
• 12.00 Remus, czyli opowieść kaszubska: Ewelina Stefańska
• 13.00 Od Poe do Miéville’a: wyprawy w (nową) literaturę niesamowitą: Paweł Pyrka i David
Malcolm (ENG)
• 14.00 Jakby nie z tego świata – wiersze Elizabeth Bishop: Anna Warso i David Malcolm
(ENG)
Wiersze Davida Constantine’a. Prowadzenie: Monika Szuba, Tomasz Wiśniewski oraz David Malcolm
David Constantine to wieloletni redaktor czasopisma Modern Poetry in Translation oraz wykładowca Uniwersytetu w Oksfordzie. Gościł na naszym festiwalu w 2011 roku, a podczas ubiegłorocznej edycji odczytał wybór swoich wierszy. Również w roku ubiegłym otrzymał Złoty Medal Poezji z rąk Królowej Elżbiety. Podczas spotkania prowadzący przybliżą sylwetkę poety oraz opowiedzą pokrótce o wybranym przez siebie wierszu. Już dzisiaj zapraszamy do wysłuchania wierszy czytanych przez poetę w oryginale (https://vimeo.com/415301970/cb10781adc). Monika Szuba, David Malcolm i Tomasz Wiśniewski jako twórcy festiwalu Between.Pomiędzy tradycyjnie otwierają dzień edukacyjny

 

Udział jest bezpłatny. Zapraszamy!