Kreatywne metody pracy z tekstem powieści „Życie i przygody Remusa”

Kreatywne metody pracy z tekstem powieści „Życie i przygody Remusa”. Warsztaty 1. z cyklu „Podróże z Remusem”

Opis szkolenia:
Warsztaty mają na celu udzielenie pomocy nauczycielom języka regionalnego – kaszubskiego w projektowaniu pracy edukacyjnej z powieścią A. Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”: w adaptacji fragmentów, motywów i wątków powieści w sposób twórczy i zachęcający uczniów do poznawania powieści. Powieść znalazła się w kanonie lektur szkolnych uczących się języka kaszubskiego (w wersji kaszubskojęzycznej we fragmentach w klasach IV-VIII oraz w wersji polskojęzycznej w klasie VIII – jako całość dzieła).
Podczas warsztatów również nauczyciele pracujący z dziećmi i uczniami młodszymi poznają kreatywne metody wykorzystania wybranych wątków i motywów powieści w pracy z młodszymi uczniami i dziećmi.
Warsztat jest pierwszym z cyklu warsztatów pt. „Podróże z Remusem”. Docelowo organizatorzy cyklu warsztatów pragną stworzyć wspólnie z uczestnikami program podróżowania z Remusem przez cały okres edukacji szkolnej, bazując na doświadczeniu wielu nauczycieli. Uczestnicy będą pozyskiwać inspiracje i pomysły na działania praktyczne (np. teatrzyk 3D) oraz podejmą pracę nad mapą problemową tematów i wątków powieści dostosowanych do wieku uczniów.
Prowadzący: Dominika Ringwelska, Joanna Aleksandrowicz, Sylwia Kilanowska-Męczykowska, Renata Mistarz

Nauczyciele języka kaszubskiego z I i II etapu edukacyjnego oraz zainteresowani nauczyciele poloniści i edukacji wczesnoszkolnej a także nauczyciele regionaliści uczący różnych innych przedmiotów szkolnych
forma bezpłatna
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14
11 października 2018 (czwartek)
godz. od 15.00 do 18.00
Link do zapisów
https://oferta.cen.gda.pl/oferta/kreatywne-metody-pracy-z-tekstem-powiesci-zycie-i-przygody-remusa-warsztaty-1-z-cyklu-podroze-z-remusem-2/

 

Kreatywne metody pracy z tekstem powieści „Życie i przygody Remusa”. Warsztaty 2 z cyklu „Podróże z Remusem”

Opis szkolenia:
Warsztat jest drugim z cyklu warsztatów pt. „Podróże z Remusem”.
Docelowo organizatorzy cyklu warsztatów pragną stworzyć wspólnie z uczestnikami program podróżowania z Remusem przez cały okres edukacji szkolnej, bazując na doświadczeniu wielu nauczycieli. Uczestnicy podejmą pracę nad mapą problemową tematów i wątków powieści dostosowanych do wieku uczniów oraz będą pozyskiwać inspiracje i pomysły na działania praktyczne. Warsztaty „Podróże z Remusem” mają na celu udzielenie pomocy nauczycielom języka regionalnego – kaszubskiego w projektowaniu pracy edukacyjnej z powieścią A. Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”: w adaptacji fragmentów, motywów i wątków powieści w sposób twórczy i zachęcający uczniów do poznawania powieści.
Powieść znalazła się w kanonie lektur szkolnych uczących się języka kaszubskiego (w wersji kaszubskojęzycznej we fragmentach w klasach IV-VIII oraz w wersji polskojęzycznej w klasie VIII – jako całość dzieła). Podczas warsztatów również nauczyciele pracujący z dziećmi i uczniami młodszymi poznają kreatywne metody wykorzystania wybranych wątków i motywów powieści w pracy z młodszymi uczniami i dziećmi.
Prowadzący: Renata Mistarz

Nauczyciele języka kaszubskiego z I i II etapu edukacyjnego oraz zainteresowani nauczyciele poloniści i edukacji wczesnoszkolnej a także nauczyciele regionaliści uczący różnych innych przedmiotów szkolnych
forma bezpłatna
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14
15 listopada 2018 (czwartek)
godz. od 15.00 do 18.00
Link do zapisów
https://oferta.cen.gda.pl/oferta/kreatywne-metody-pracy-z-tekstem-powiesci-zycie-i-przygody-remusa-warsztaty-2-z-cyklu-podroze-z-remusem/

 

Informacja dodatkowa
Aby zapisać się na szkolenie organizowane i współorganizowane przez CEN w Gdańsku wymagane jest założenie osobistego konta, co można dokonać na podstronie formy. Osobiste konto zakłada się tylko raz i jest chronione hasłem, które powinien pamiętać nauczyciel. Rejestrując się na kolejne szkolenia wystarczy się zalogować podając swoje hasło.
W przypadku problemów z zapisami prosimy dzwonić przez centralę CEN (58) 341 93 73, pod numer wewnętrzny 114 do administratora strony, który pomoże w procedurze zakładania konta osobistego.